Všechny články v rubrice: Aktuality

Značka CASE IH získala na výstavě AGRITECHNICA prestižní ocenění pro nový MAXXUM.

Skvělá zpráva z Hannoveru. Nový MAXXUM Active Drive 8 získal prestižní ocenění!

Mezinárodní zemědělská výstava AGRITECHNICA je tradičně místem, na kterém jednotliví výrobci zemědělské techniky představují své významné novinky pro nadcházející rok. Hlavní prezentovanou novinkou na stánku CASE IH byl nový MAXXUM se zcela novou automatickou převodovkou Active Drive 8, vůbec poprvé použitou u traktoru třídy 150 koní.

CASE IH uvádí na trh pro rok 2018 přepracovanou modelovou řadu MAXXUM v segmentu traktorů s výkonem od 115 do 175 koní. S novým, krásně dravým designem ve stylu silných traktorů OPTUM přichází  i MAXXUM s revoluční automatickou dvouspojkovou převodovkou, která nabízí osm stupňů plně řazených pod zatížením v každé ze tří skupin. Dohromady má tak uživatel k dispozici 24 rychlostí vpřed i vzad. V případě plazivých rychlostí pak 48×48 rychlostí.

DOKONALOST SAMA O SOBĚ. ACTIVE DRIVE 8

Každá ze tří skupin je speciálně navržena pro specifické pracovní nasazení. Skupina 1 pokrývá pracovní rychlost až do 10,2 km/h a je určena pro pomalejší tahově náročné práce. Pro 90 % všech polních prací je určena 2. skupina, ve které traktor pracuje při plném zatížení bez ztráty kroutícího momentu mezi rychlostmi 4,3 až 18,1 km/h. Při práci v dopravě se využívá pracovní skupiny 3 a maximální pojezdovou rychlost 40 km/h dosahuje traktor při snížených otáčkách motoru 1680 1/min. Rychlosti jednotlivých skupin se vzájemně překrývají, aby byl zaručen plynulý přechod mezi nimi.

Převodovka Active Drive 8 tak rozšiřuje řadu stávajících a velmi oblíbených čtyřstupňových převodovek a plynulých převodovek CVX. Nová osmistupňová převodovka s technologií dvojité spojky nabízí řadu pokročilých funkcí, které mají za úkol především snížit spotřebu paliva a usnadnit obsluze ovládání při práci.

Hlavní pokročilou funkcí převodovky Active Drive 8 je plně automatické řazení v rámci skupiny nebo i dvou skupin. Obsluha si může nastavit i přímo tempomat – pracovní rychlost jakou chce pracovat a traktoru ji udržuje. Sám si mění převodový stupeň a otáčky motoru. Při polních pracích si řidič může dále nastavit okamžik řazení dle zatížení. Funguje to opravdu báječně. Kdo někdy řídil automobil s DSG převodovkou, bude si v MAXXUMU užívat stejného komfortu automatu. Navíc stejně jako v autě i zde je funkce „Kick Down“ – při prudkém sešlápnutí plynového pedálu si pro maximální zrychlení převodovka podřadí a motor zvedne svoje otáčky. Ovládání převodovky v automatickém režimu má podobnou logiku jako plynulé převodovky CASE IH CVX – rychlost jízdy si nastavuje pomocí pedálu (plynový/pojezdový) nebo pohybem páky Multicontroller.

Skvělou funkcí, která zde nemůže chybět je „Brake to clutch“ – zastavení pouhý sešlápnutím brzdového pedálu. Jemným stiskem začne traktor postupně podřazovat a zpomalovat. Silným sešlápnutím brzdy například před křižovatkou traktor zastaví. Převodovka je aktivní, traktor stojí, čeká a není nutné používat spojkový pedál. Po uvolnění brzdy se traktor opět rozjede, stiskem plynového pedálu začne zrychlovat na požadovanou rychlost. Prostě pohoda. Ideální pro dopravu nebo například pro práci s lisem na kulaté balíky.

Dokonale jemné řazení jednotlivých stupňů zajišťuje zajímavý funkce „Smooth shift“, která při podřazování na zlomek sekundy zvyšuje otáčky motoru – podobně jako se přidává meziplyn. Řazení je tak dokonale hladké.

Při změně skupiny jak v automatickém nebo manuálním režimu se využívá další funkce „Smart range shift“ – převodovka si samo zvolí optimální převodový stupeň v nové skupině – odpovídající aktuální pojezdové rychlosti. Cílem je maximální plynulost.

Při reverzaci pod zatížením řidiči ocení možnost zvolit si agresivitu změny směru jízdy ve třech krocích.Zároveň si lze nastavit poměr rychlostí pro jízdu vpřed a vzad – „Memory shuttle“. Vychází to vstříc požadavkům při reverzaci na poli například se secí kombinací nebo při práci s čelním nakladačem.

Převodovka Active Drive 8 je díky svým schopnostem vhodnou volbou pro Ty, co chtějí mechanickou převodovku s moderními funkcemi a maximální užitnou hodnotou.

Nový MAXXUM přináší i další velmi zajímavé technické novinky. Lze ho objednat s adaptivním řízením, u kterého lze nastavit počet otáček volantem pro natočení kol do krajní pozici. Přednastaveny jsou tři úrovně anebo si lze nastavit svůj poměr. Samozřejmostí u MAXXUMU je možnost kompletního satelitního řízení AccuGuide s RTK úrovní a přesností až 2,5 cm. Nově moderní zemědělce potěší ISO BUS kat. 3 kdy pracovní stroj může ovládat nejenom pracovní funkce traktoru, ale i pojezdovou rychlost a řízení. V současnosti je to nevyšší dostupná úroveň.

DALŠÍ OCENĚNÍ PRO ZNAČKU CASE IH

V rámci veletrhu AGRITECHNICA se tradičně uděluje prestižní ocenění  Machine of the Year 2018 (v překladu Stroj roku 2018. Porota složená z odborných zemědělských redaktorů prestižních německých vydavatelství rozhoduje o udělení ocenění rovnou ve čtrnácti kategoriích, které zahrnují traktory, mlátičky, manipulátory a závěsnou techniku.

V posledních letech získala značka CASE IH pro své produkty nejedno ocenění. A ani na letošní AGRITECHNICE tomu nebylo jinak. Odborná porota udělila CASE IH ocenění Machine of the Year 2018 pro nový MAXXUM Active Drive 8. Ten vyniká novým designem převzatém z modelu OPTUM CVX, a především novou převodovkou Active Drive 8, která ve své třídě nabízí pokročilé funkce a je charakteristická svou vysokou úsporností při zachování optimálního přenosu výkonu.

Během slavnostního vyhlášení výsledků převzal ocenění Machine of the Year 2018 z rukou pořadatele Andreas Klauser, prezident CASE IH (uprostřed), společně se svými kolegy Thierry Panaderem a Christianem Hubrem.

Jedním z důvodů, proč značka CASE IH získala ocenění pro nový MAXXUM je také to, že v rámci nezávislých německých DLG – PowerMix testů dosáhl MAXXUM výborné spotřeby paliva – pouhých 258 g/kWh. PowerMix testy simulují reálné pracovní nasazení traktorů při klíčových zemědělských pracích a dopravě. Výsledná spotřeba znamená pro zemědělce jediné – nový MAXXUM vyniká o 5 % nižší spotřebou paliva ve své kategorii než jakýkoliv jiný traktor.

Pozvánka: CASE DEN 2017

Letošní, v pořadí již jubilejní 15. ročník CASE DNE, se letos bude nést v duchu „Svět se mění, červená zůstává“. Rok 2017 totiž představuje pro značku CASE IH velký milník, jelikož oslavuje své 175. výročí od založení značky v roce 1842. Naším cílem je Vám ukázat, jak se technika CASE IH během těch desítek let vyvíjela a jak Vám každý model, který sjede z výrobní linky, může pomoci pozvednout vaše zemědělství o stupeň výš. Nové stroje a technologie budou prezentovány v kontrastu s historickými modely CASE IH a International Harvester. CASE DEN představuje v České republice jednu z největších polních akcí, proto doufáme, že se nám společně s Vámi podaří překonat rekord návštěvnosti z minulého ročníku.

case_den

DEN VŠECH PŘÍZNIVCŮ ZEMĚDĚLSKÉ TECHNIKY A ZNAČKY KVERNELAND

Srdečně Vás zveme na 18. DEN KVERNELANDU, který se koná 17. 5. 2017 od 10:00 v Bečvárech – Chotouchově. Předvedeme Vám průřez sortimentem našich strojů při aktivních ukázkách na poli a Vy se sami přesvědčíte o kvalitě a bezvadně odvedené práci strojů Kverneland.

Představíme Vám nové provedení talířového kypřiče Kverneland Qualidisc Pro o záběru 5 m, který bude vybaven secím strojem pro setí meziplodin Kverneland a-drill. Uvidíte také nové rotační brány Kvernland serie H v kombinaci s novým secím strojem Kverneland e-drill, secí stroje u-drill a Optima TF Profi II, rozmetadla průmyslových hnojiv Kverneland GEOspread, samochodný postřikovač iXdrive, žací stroj 3332MT s revolučním zavěšením žací lišty QuattroLink, a v neposlední řadě ukázku orby pluhy Kverneland. Seznámíme Vás s moderními systémy precizního zemědělství iM Farming a jejich přínosy pro Vaši farmu. Těšit se můžete na tradičně dobré občerstvení a tombolu. Akce proběhne za každého počasí, proto jsme pro Vás připravili dostatek míst na krytých tribunách a ve velkokapacitních stanech.

Těšíme se na Vás!

18. DEN KVERNELANDU | PROGRAM

9:00
OTEVŘENÍ AREÁLU
10:00
ZAHÁJENÍ
10:30
PŘEDSTAVENÍ STROJŮ
11:30
AKTIVNÍ PŘEDVEDENÍ STROJŮ
15:00
VYHLÁŠENÍ TOMBOLY
16:00
ZAKONČENÍ

NECHTE SE OLSNIT PRÉMIOVÝM TRAKTOREM

luxxum_120_studio_1604_024_2286_1919

Zažijte ten pocit z práce, kdy se jen usadíte do svého traktoru a v okamžiku si můžete začít vychutnávat jednoduché ovládání, užívat si bezkonkurenční výhled a maximální pohodlí tiché kabiny, a především zažívat bezstarostnou a ničím nerušenou práci se svým novým traktorem, který podává obdivuhodný výkon. Nechte se oslnit zcela novým a prémiovým traktorem modelové řady LUXXUM, která je jednou z hlavních novinek v portfoliu traktorů od rakouského výrobce CASE IH pro rok 2017. Nový Luxxum se již žene na česká pole a přiváží svým budoucím majitelům mnohem víc, než by od traktoru této výkonové kategorie čekali. Pojďte se o jeho přednostech dočíst níže.

LUXXUM představuje v oblasti traktorů CASE IH naprostou novinku, která navazuje na mezi zemědělci velmi oblíbené traktory modelové řady Farmall U PRO. Ačkoliv nový Luxxum přebírá z původního modelu U Pro některé designové prvky, jedná se o nový traktor. Proto i nové jméno Luxxum „zářivé světlo“. Zcela nové motory, nová robotizovaná převodovka, odpružená náprava, kabina a spousta prvků volitelné výbavy dělají z traktoru Luxxum všestranného pomocníka, který si hravě poradí s každou práci v zemědělství i mimo něj.

Spolehlivě a ekonomicky

Srdcem těchto traktorů, jak už je značky CASE IH zvykem, jsou čtyřválcové motory od sesterské společnosti FPT Industrial o objemu 3,4 litru, které těmto vysoce kompaktním traktorům poskytují dostatečný výkon pro zvládání i těch tahově nejnáročnějších operací. Traktory LUXXUM jsou k dispozici ve třech modelech s jmenovitým výkonem od 99 až po 117 koní. Motory jsou vybaveny technologií Hi-eSCR, mezichladičem stlačeného vzduchu a turbodmýchadlem, takže máte zaručený stabilní výkon při velmi nízké spotřeba paliva. Právě díky tomuto patentovanému systému od značky CASE IH se Luxxum může pochlubit měrnou spotřebou paliva v Power Mix testu pouhých 273 g/kWh (ověřeno nezávislou německou zkušebnou DLG v rámci tahových DLG – Power Mix testů). Jeho hodnota je nejnižší ze všech testovaných traktorů v této výkonové kategorii. Oproti konkurenčním traktorům tak můžete snížit svou hodinovou spotřebu nafty až o 8 litrů 

Hladce a bez starostí

Při vývoji těchto traktorů byl brán vysoký ohled také na požadavky samotných evropských zemědělců, proto se Luxxum může pochlubit novou robotickou převodovkou s 32 rychlostmi vpřed a vzad, které jsou řazeny ve čtyřech stupních pod zatížením, a to bez nutnosti použití spojkového pedálu. K dispozici je několik režimů řazení. Traktor si například v rámci silničního režimu automaticky řadí jednotlivé převodové stupně a vy si tak jen můžete vychutnávat pohodlnou jízdu, ke které navíc přispívá také odpružená přední náprava a odpružená kabina. Do vývoje převodek a motorů investuje značka CASE IH ročně stovky milionů koroun, protože pouze dokonalým sladěním otáček motoru a převodového stupně lze docílit výrazné úspory provozních nákladů.

Prémium je jasnou volbou

Prémiový traktor s prémiovou kabinou. Přesně tak by se dala nazvat kabina této nové modelové řady, protože kamkoliv se v kabině rozhlédnete, tak všude najdete jednotlivé prvky, které vaši práci především zjednoduší. Pro pohodlné ovládání traktoru jsou všechny ovladače umístěny na pravé straně traktoru a zejména na loketní opěrce. Není nic pohodlnějšího, než ovládat celý traktor pouhým dotekem konečků vašich prstů. Vzduchem odpružené sedadlo řidiče s pokročilým pružením Low Frequency, pohodlné sedadlo pro spolujezdce, velké množství odkládacích prostorů, klimatizovaná kabina, sklopná loketní opěrka pro umožnění výstupu obsluhy z pravé strany, a ještě mnohem víc dělá z Luxxumu traktor, ve kterém se budete cítit jako doma. Ergonomický joystick pro čelní nakladač přímo na loketní opěrce, ergonomicky tvarované střešní okno a čelní sklo se přímo vybízí pro agregaci traktoru s čelním nakladačem LRZ od značky CASE IH. Jen tak posunete celoroční využití svého traktoru na ještě vyšší úroveň.

Zaručený výkon pro každou práci

Díky své konstrukci se nový Luxxum perfektně hodí pro vykonávání jakékoliv práce. Již ve standardu je vybaven čtyřrychlostním zadním vývodovým hřídelem, který nabízí otáčky 540, 540E, 1000 a 1000E, otáčky 1000 je schopen poskytnout také přední vývodový hřídel, je-li jim traktor vybaven. Pro usnadnění ovládání je traktor vybaven mnoha systémy. Jedním z nich je funkce Auto PTO, která automaticky aktivuje a vypíná vývodové hřídele dle předem nastavené výšky ramen, funkce Soft Start zaručuje, že se vývodový hřídel rozbíhá pomalu a tím tak dochází k menšímu opotřebení a plynulému rozběhu. Pro zvedání těžkého nářadí je traktor vybaven uzavřeným hydraulickým systémem a axiálním hydrogenerátorem s Load Sensing o průtoku 80 l/min ve standardu a až 100 l/min v rámci volitelné výbavy. Jen tak se zvedání strojů o maximální hmotnosti až 5,5 tuny stane zcela snadným. Navíc axiální čerpadlo přispívá k úspoře paliva – požadovaný výkon dosáhne při nižších otáčkách motoru. Obyčejná zubová čerpadla toto neumožňují.

Vždy ve správné stopě

Mysleli jste si, že osvědčený systém precizního zemědělství AFS je doménou pouze pro největší modely traktorů od značky CASE IH? Toto je minulostí. Víme, jak je práce v zemědělství náročná a jaké požadavky jsou v dnešní době kladeny na obsluhu. Právě proto jsme i takto malé traktory střední výkonové kategorie vybavili systémem, který umožnuje pracovat s GPS navigacemi. Téměř již samozřejmostí se stala nutnost kompatibility traktoru a závěsného stroje pomocí ISO Bus technologie, která převezme řízení traktoru za Vás.

Nový Luxxum svými technickými parametry jednoznačně vyniká nad ostatními. Pracujete v pohodlí a zároveň s nízkou spotřebou paliva. Pohodlně se usaďte a ovládejte svůj Luxxum. Luxxum je zkrátka traktor, který vás dostane a určitě nezklame! To vše za velmi atraktivní cenu.

NOVÝ CASE IH LUXXUM HI-eSCR

luxxum_120_studio_1604_004_2286_2037

 

JASNÁ ZÁŘ JE NADOHLED. NOVÝ LUXXUM HI-eSCR.

Některé věci dělají práci tak jednoduchou, že se možná divíte, jak jste se bez nich mohli někdy obejít. Hledáte traktor, který bude přesně jako tyto věci? Maximální výkon při jakékoliv pracovní operaci a zaručeně nejnižší spotřeba paliva ve své třídě na trhu. Tři modely s výkonem od 110 do 120 koní. Perfektní manévrovatelnost, vyšší úroveň komfortu a výborná viditelnost z kabiny traktoru jako žádný jiný traktor v této kategorii, který jsme kdy vyrobili. Zemědělci žádají stále větší úroveň komfortu a intuitivní ovládání všech důležitých funkcí i u menších modelových řad. CASE IH se snaží naslouchat přáním zemědělců, a proto uvádí na trh zcela novou prémiovou modelovou řadu traktorů LUXXUM. Nový LUXXUM jednoduše září ve všech parametrech.

VÝKONNÝ MOTOR

Stejně jako u ostatních modelových řad, tak také u traktorů LUXXUM naleznete pod kapotou vysoce účinné a šetrné motory od sesterské společnosti FTP. Všechny modely jsou osazeny čtyřválcovými motory o objemu 3,4 litru, které splňují přísnou emisní normu STAGE IV. Motory zaručují maximální krouticí moment a nejnižší spotřebu paliva při všech pracovních operacích, ať‘ už traktor používáte pro těžké polní práce nebo v dopravě. Při práci s vývodovým hřídelem jistě oceníte širokou variantu otáček 540, 540E, 1000 a 1000E již ve standardu. Využití režimu ECO Vám navíc zaručí nižší spotřebu paliva při spoustě pracovních operací.

ÚČINNÁ PŘEVODOVKA

Všechny traktory modelové řady LUXXUM mají ve standardní výbavě novou automaticky řazenou převodovku s 32×32 rychlostmi, která je typická pro traktory vyšších modelových řad. K dispozici máte čtyřstupňový powershift řazený pod zátěží bez použití spojky mezi jednotlivými převodovými stupni. Bezkonkurenčně hladká a plynulá změna směru jízdy navíc umožnuje naprogramovat převodové stupně pro daný směr jízdy, na který se automaticky zařadí při reverzaci a zpět. Automatické řazení pro silniční režim se jednoduše aktivuje stiskem tlačítka na loketní opěrce Multicontroller a Vaše jízda je tak opravdu bezstarostná. Sešlápněte plynový pedál a nechte samotný traktor řadit mezi všemi převodovými stupni a rozsahy, on už se sám rozjede z místa až na maximální pojezdovou rychlost 40 km/hod.

VYLADĚNÝ DESIGN

Když se podíváte na nový LUXXUM, uvidíte traktor, který je od samého počátku navržen tak, aby Vám přinášel radost z každodenní práce. Nejenom, že dobře vypadá, ale v každém detailu naleznete určitý prvek, který Vám práci zpříjemní a zjednoduší. Díky skvělému poměru výkonu a hmotnosti, výborné manévrovatelnosti a malému poloměru otáčení se traktor hodí pro všechny polní práce, tak také do dopravy. Kompaktní rozměry traktoru se využijí zejména při práci s čelním nakladačem v úzkých a nízkých stájích. Jistě oceníte výbornou viditelnost z pracovní oblasti řidiče, kterou zaručuje tvarované čelní sklo a velké střešní okno. Nové LED pracovní osvětlení Vám zajistí maximální viditelnost i při práci v noci.

VYSOKÝ VÝKON PRO VŠECHNY OPERACE

Konstrukce traktoru LUXXUM je navržena tak, aby zvládala i ty nejnáročnější pracovní operace, při kterých je traktor maximálně zatížen. Zadní tříbodový závěs kategorie II je schopen zvednout nářadí o hmotnosti až 5 560 kg a jestliže chcete traktor agregovat například s čelní sekačkou, máte k dispozici přední závěs, který uzvedne nářadí o hmotnosti 2 tuny. Plynulému spouštění a zvedání pracovních nástrojů pomáhá hydraulický systém, který je v základní specifikaci otevřený a umožnuje průtok oleje 80 l/min, který může být navýšen až na 100 l/min při výbavě traktoru s uzavřeným hydraulickým systémem.

KOMFORTNÍ KABINA PRO DLOUHÝ PRACOVNÍ DEN

Kabina nového traktoru LUXXUM je navržena tak, aby poskytovala obsluze maximální komfort při dlouhých pracovních dnech. Je to zaručeno logickým uspořádáním pracovních prvků, které máte na dosah ruky. V kabině najdete také ovládací prvky typické pro výkonnější modelové řady. Nejpodstatnější změnou, na které inženýři od CASE IH zapracovali, je umístění loketní opěrky Multicontroller do kabiny traktoru, díky které tak máte ovládání celého stroje pod jedním palcem. Vybrat si můžete z celé řady různých variant sedaček obsluhy. Ke zvýšení komfortu obsluhy napomáhá také odpružená přední náprava a celkové odpružení kabiny. Při práci s čelním nakladačem jistě oceníte ergonomicky tvarované čelní sklo, které zaručuje excelentní výhled do všech stran. Spojením všech těchto vlastností tak vznikla kabina, z které se Vám i po dlouhém a náročném dni nebude chtít ven.

ZARUČENĚ EFEKTIVNÍ

Maximální preciznost při práci s traktorem Vám zaručí použití navigačních systémů. I když se LUXXUM řadí do kategorie traktorů s výkonem nad 100 koní, může být již z továrny vybaven přípravou na navigaci. Právě takto obratný traktor společně s navigačním systémem se dokonale hodí pro pracovní operace jako je například ošetřování porostů, při kterém je požadována maximální preciznost a přesnost a co nejnižší poškození porostů. K větší efektivitě přispívá použití ISOBUS kategorie II. Díky ISOBUS systému máte v traktoru jeden monitor, přes který dokážete nastavit a ovládat veškeré důležité funkce pracovního stroje.

DOKONALÝ PŘI PRÁCI S ČELNÍM NAKLADAČEM

Nová modelová řada LUXXUM je jako stvořena pro práci s čelním nakladačem LRZ od značky CASE IH. K maximální výkonnosti přispívá výkonný hydraulický systém s průtokem až 100 l/min a nová robustní odpružená přední náprava. V závislosti na modelu čelního nakladače tak dokážete zvednout náklad do výšky až 3,8 metrů o hmotnosti téměř 2,5 tuny. Když k tomu přidáte plynulou změnou směru jízdy, ovládání hydraulických funkcí a tlačítko spojky umístěné na loketní opěrce Multicontroller společně s velkým střešním oknem a tvarovaným čelním sklem, tak již nemáte co dodat.

caseih_luxxum_120_amazone_cultivator_072016_de_mg_3268_1653_1102 (1) caseih_rb_545_grassland_062016_at_img_3935_2953_1968

NOVÝ CASE IH MAXXUM HI-eSCR.

case_maxxum_145_cvx_studio_wels_austria_1601_0010_2387_1831

MAXIMÁLNĚ VŠESTRANNÝ. NOVÝ MAXXUM HI-eSCR.

Již více než dvacet let pomáhají traktory CASE IH MAXXUM zemědělcům po celém světě při zvládání každodenních pracovních operací na poli, v dopravě nebo na farmě v živočišné výrobě. Zemědělci však stále více požadují vyšší úroveň komfortu, dbají na jednoduché ovládání a hledají traktory, které budou plně univerzální a zastanou tak veškerou práci na farmě. CASE IH proto pro rok 2017 uvádí na trh inovované traktory modelové řady MAXXUM, které jsou k dostání ve třech variantách MAXXUM, MAXXUM Multicontroller a MAXXUM CVX s výkonem od 115 do 150 koní. Nové modely jsou charakteristické svou maximální všestranností, vysokým výkonem, kompaktními rozměry, které traktoru zaručují perfektní manévrovatelnost a na první pohled jsou od předchozí generace rozeznatelné svým přepracovaným designem, který nové generaci dodává mladší a dynamičtější vzhled.

KVALITNÍ MOTORY

Všechny tři verze nové modelové řady MAXXUM jsou vybaveny špičkovými koncernovými motory FTP, které jsou charakteristické svým hospodárným provozem a vyšším výstupním výkonem s technologií HI-ESCR. Jednotlivé modely jsou osazeny čtyřválcovými motory o objemu 4,5 litru s výkonem od 115 do 1 koní. Naopak nejsilnější modely MAXXUM a MAXXUM MULTICONTROLLER 150 jsou vybaveny šestiválcovými motory o objemu 6,7 litru. Všechny modely splňují přísnou emisní normu TIER IV, které je dosaženo i bez použití filtru pevných částic DFP a recirkulace spalin EGR.

ŠIROKÁ VARIANTA PŘEVODOVÉHO ÚSTROJÍ

Nová modelová řada MAXXUM nabízí zemědělcům možnost vybrat si mezi třemi verzemi převodovek. Modely MAXXUM a MAXXUM MULTICONTROLLER jsou ve standardu vybaveny převodovkou 17×16 s čtyřstupňovým powershiftem ve verzi 40 km/hod ECO. V rámci volitelné výbavy si můžete zvolit převodovku 32×32 s čtyřstupňovým powershiftem a plazivými převody. Prémiové modely MAXXUM CVX nabízí čtyřstupňovou převodovku s technologií dvojité spojky DKT s plynulou změnou převodového poměru, která je dostupná ve verzi 40 km/hod ECO s funkcí Active-Stop.

DYNAMICKÝ DESIGN

Již na první pohled poznáte nový Maxxum od předchozí generací díky novému designu, který traktor výrazně osvěžil. Nový design světel, nová kabina a ostré křivky kapoty dělají z Maxxumu traktor, který Vám bude každý závidět, a za kterým se určitě každý ohlédne. Čelní sklo je nyní jednotné a v kombinaci s velkým střešním oknem nabízí perfektní viditelnost při práci s čelním nakladačem. Stejně jako u modelů PUMA a OPTUM, tak také u nové generace traktorů MAXXUM najdeme nový design střechy, který dokáže pojmout až 16 LED pracovních světel pro zaručení maximální viditelnost při práci v noci a za ztížených světelných podmínek v úhlu 360° stupňů.

ZAOSTŘENO NA KOMFORT ŘIDIČE

Nová kabina zaručuje obsluze maximální pohodlí a komfort při celodenním pracovním nasazení. Nový a zdokonalený systém odpružení přední nápravy a malý poloměr otáčení nabízí výborný jízdní komfort a skvělé jízdní vlastnosti. Na výběr je celá řada různých variant sedaček řidiče. Od sedačky Deluxe se vzduchovým odpružením až po sedačku Dual Motion, která zajistí perfektní podpěru zad. Kožená sedačka Maximo Evolution s aktivním odpružením, integrovaným vyhříváním a ventilací poskytuje unikátní komfort v traktorech MAXXUM Multicontroller a MAXXUM CVX. Výkonnostní monitor pro sledování všech důležitých provozních dat traktoru je umístěný v pravém sloupku A a je kombinovatelný s dotykovým displejem AFS Pro 700.

JEŠTĚ VÍCE PRODUKTIVNÍ

Modely traktorů MAXXUM Multicontroller a MAXXUM CVX nabízí možnost využití nového souvraťového systému HMC II, který byl vyvinut pro zjednodušení činnosti řidiče traktoru při otáčení soupravy na souvratích. Každý krok může být zaznamenán v závislosti na čase nebo ujeté vzdálenosti. Navíc mohou být jednotlivé kroky zahajovány různými automatickými funkcemi, mezi které patří například: snížení otáček motoru po zvednutí pracovního stroje. MAXXUM Multicontroller a MAXXUM CVX mohou být navíc již z továrny vybaveny přípravou na automatické satelitní řízení AccuGuide, které s využitím korekčního signálu RTK+ nabízí maximální preciznost navádění při jakékoliv pracovní operaci a pomáhá Vám tak eliminovat zbytečné přejezdy po poli.

OBRATNÝ I PŘI PRÁCI S ČELNÍM NAKLADAČEM

Všechny modely modelové řady MAXXUM jsou již z továrny dostupné přípravou pro čelní nakladač. Tím je zaručeno ještě větší využití traktoru během celého roku. Navíc v kombinaci s velkým čelným sklem máte zaručenou maximální viditelnost na čelní nakladač a na pracovní oblast. Velký úhel natočení kol až 43 a malý poloměr otáčení pouze 5,5 metru dělají z traktoru mimořádně obratný a univerzální stroj.

MAXXUM. 5 MODELŮ OD 115 DO 150 KONÍ.

Modely Maxxum tvoří vstupní úroveň traktorů v této modelové řadě. Použitím správných technologií splňují moderní požadavky dnešní doby. Ve výbavě naleznete převodovku 16F/16R 40 km/h se čtyřstupňovým powershiftem, komfortní kabinu, až 4 vnější hydraulické okruhy s mechanickým ovládáním. Traktor při práci vyniká perfektní obratností, která je typická pro všechny modely Maxxum. Tyto stroje mají základní výbavu pro nenáročné farmáře, jsou cenově dostupné, a přitom pracují se stejným nasazením, jako ostatní traktory této modelové řady.

MAXXUM MULTICONTROLLER. 5 MODELŮ OD 115 DO 150 KONÍ.

Modely MAXXUM Multicontroller jsou vybaveny dalšími prvky pro docílení vyšší produktivity řidiče. Jedná se o loketní opěrku Case IH Multicontroller, která umožňuje perfektní ovládání více funkcí pouhými konečky prstů řidiče. Dále je to převodovka powershift, reverzace powershuttle, řízení otáček motoru a volitelné vnější elektrohydraulické okruhy. Všechny ovládací prvky jsou tak okamžitě po ruce.

MAXXUM CVX. 4 MODELY OD 115 DO 150 KONÍ.

Převodovky CVX v traktorech MAXXUM CVX dokáží nastavit ekonomický provoz, a co je důležité, jsou snadno ovladatelné, jejich ovládání je zcela intuitivní. Ohled na jednoduchost v ovládání je klíčovým znakem naší technologie, a to je důvod, proč jsou modely MAXXUM CVX vlajkovou lodí této modelové řady. V jednoduchosti je síla, proto je tak snadné s těmito traktory docílit těch nejlepších výsledků a nejvyšší produktivity.

 

caseih_maxxum_145_cvx_seeder_combination_de_082015_mg_edit_6_2707_1824 caseih_maxxum_cvx_transport_072016_deimg_78150_2716_1810

Kverneland 2500 i-Plough®

Nesený obracecí pluh ISOBUS.

Od přepravy k dokonalým brázdám v rekordním čase, ovládání z kabiny traktoru:

 • Inteligentní: přesně stanoví jakékoliv relevantní nastavení pluhu z kabiny traktoru.
 • Snadný: monitor ISOBUS názorně zobrazuje, jak pluh seřídit jednou rukou.
 • Jedinečný: 10 inovací pro vylepšení životnosti pro zemědělce/zákazníka.

Pluh Kverneland 2500 i-Plough® řídí čtyři zásadní funkce:

 • Orba: všechny důležité možnosti nastavení z kabiny traktoru pomocí monitoru Isobus.
 • Přeprava: automatické posloupnosti pro zajištění bezpečné přepravy
 • Značení: důležitá funkce pro „nečtvercová pole“ a pro plynulé vjíždění na souvrať a vyjíždění z ní.
 • Připojení: bezpečné a bezproblémové paralelní nastavení spojení příčného hřídele se spodními táhly traktoru.

Výhody Kverneland 2500 B/S i-Plough: snadný, robustní, inovační

Robustní:

 • ocel Kverneland a technologie tepelného zpracování pro celý pluh!
 • Kv 2500 S: Auto-reset. Bezúdržbový!
 • Kv 2500 B: Slupice se střižným šroubem
 • pro traktory s výkonem do 280 koní (206 kW).
 • 120 x 200 mm rám, tepelně a indukčně zpracovaný, rám rozšířitelný o 1 brázdu.
 • pluh pro 4 až max. 6 brázd

Snadný:

 • Činnost a řízení pomocí terminálů: Isomatch Tellus, Tellus Go nebo terminál traktoru
 • Automatická kalibrace nastavení pluhu podle nastavení zadního kola traktoru
 • FurrowCONTROL RTK/DGP pro přímé brázdy následující za řadou A-B
 • Variomat® z kabiny (12” až 24”). Dráha tahu se samočinnou kompenzací.

Inovační:

 • Pokročilé řešení přepravy: Otočný čep na závěsné hlavě. Pluh se chová jako přívěs při přepravě. Úspora času:z kabiny traktoru řízená přeprava a pozice při orbě
 • Kolo: k rámu připevněný pás Kverneland pro podmínky za mokra, 65 x 30 cm, zaujímající pracovní záběr pluhu.
 • Bezpečné otočné obracení pásu Kverneland a kol připevněných na kombinovaný rám
 • Předradličky: centrální seřízení pracovní hloubky
 • Ochrany slupic: Na systému Auto-reset jednoduše přidejte nebo odeberte pružiny
 • Vysoké slupice s profilem Aero pro zamezení ucpání v těžkých rostlinných zbytcích

Standardní výhody pluhů Kverneland:

 • Snadný tah
 • Dlouhodobá životnost
 • Vysoká přídavná hodnota

Technické specifikace:

Model Rozestup radlic (cm) Závěsná hlava Typ nosníku Pracovní záběr (cm) Světlá výška pod nosníkem (cm) Počet brázd
Kv 2500 B i-Plough Variomat 85/100 250 Shearbolt 30 – 60 80 4 – 6
Kv 2500 S i-Plough Variomat 85/100 250 Auto-reset 30 – 60 80 4 – 6

Kola: 280/60 x 15,5*  nebo 420/55 x 17 (mechanická nebo hydraulická nastavení)
Pás: 60 x 30cm
* také k dispozici jako připevněné na rámu

Na právě ukončené zemědělské výstavě EIMA International, která se konala v italské Boloni od 9. do 13. listopadu, zažila značka CASE IH velký úspěch. Nejenom, že se v rámci této výstavy prezentovaly na stánku CASE IH inovované modely traktorů řady Farmall C a zcela nová řada traktorů Luxxum, ale také je v rámci tohoto mezinárodního zemědělského veletrhu již tradičně udělován titul „Tractor of the Year“ pro nejlepší traktor, který se aktuálně nachází na trhu a vyniká svými technickými prvky. A právě značka CASE IH si z této výstavy odváží titul „Traktor roku 2017“ pro svůj model traktoru OPTUM 300 CVX, který svými technickými parametry a moderním designem přesvědčil odbornou porotu složenou z předních zemědělských novinářů z mnoha zemí Evropy a dokázal tak vyhrát v silné konkurenci dalších šesti konkurenčních značek.

„Po obdržení ceny Stroj roku, kterou Optum získal v roce 2016, potvrzuje titul Traktor roku 2017 uznání mezi evropskými zemědělci a odbornými novináři, především díky designu a funkcím traktoru Optum, které představují významný pokrok v technologiích využívaných v traktorech,“ říká Dan Stuart, produktový manažer CASE IH pro Evropu, Afriku a Blízký Východ.

Modelová řada OPTUM přesně splňuje požadavky všech zemědělců, kteří požadují silný traktor s výkonem 270-300 koní pro těžké polní práce, ale zároveň chtějí traktor využívat v dopravě nebo pro lehčí práce jako je například sečení.
Standardní výbavou je bezkonkurenční plynulá převodovka CVX, loketní opěrka Multicontroller, díky které ovládáte celý stroj pouhým dotykem konečků Vašich prstů, dále dotykový monitor AFS 700, díky kterému máte v každou chvíli dokonalý přehled o všech provozních datech, tovární šestiválcový motor FPT o objemu 6,7 litru vybavený technologií HI-eSCR, tovární LED osvětlení hlavních světel v kapotě a mnohé další.

SLUŽBY MARTIN ZBOŘIL – UŽIVATEL PRVNÍHO PRODANÉHO TRAKTORU OPTUM V ČESKÉ REPUBLICE

„Hledali jsme traktor, který bude ideálně splňovat všechny naše požadavky. Modelová řada Magnum pro nás představovala velký a těžký polní tahač, který bychom v našich podmínkách nevyužili, Puma pro nás byla svými parametry zase moc malá. Optimální řešení jsme nalezli v traktoru OPTUM 300 CVX, který svými technickými parametry a výkonem ideálně zapadá mezi obě modelové řady – silný tahač na pole a obratný traktor do dopravy. Traktor využíváme od letošního jara a jsme s ním maximálně spokojeni,“ říká Martin Zbořil, majitel prvního prodaného traktoru OPTUM 300 CVX v České Republice.

VÝHODY PLYNOUCÍ Z POUŽÍVÁNÍ TRAKTORU OPTUM CVX

OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO KAŽDOU PRÁCI. NA CESTĚ I NA POLI JE OPTUM JAKO DOMA.

Jestliže hledáte traktor, který chcete využívat jednak při zpracování půdy ale také v dopravě, pak hledáte právě prémiový traktor OPTUM, který dokonale splňuje oba tyto požadavky. Dokonale se svými parametry a možností dodatečného dotížení hodí pro těžké polní práce. Při práci v dopravě se perfektně využije vlastností plynulé převodovky CVX se čtyřmi mechanickými rozsahy.

NEJLEPŠÍ KABINA NA TRHU

Pro maximální pohodlí řidiče a příjemný pracovní den je kabina vybavena prémiovým sedadlem řidiče, které je vybaveno systémem vyhřívání nebo ventilace. Nízká hlučnost, odpružení kabiny a elektrické nastavení loketní opěrky jsou jedny z dalších výhod, které zpříjemní dlouhý pracovní den.

AGRESIVNÍ DESIGN, KTERÝ UDÁVÁ SMĚR

Pokud chcete traktor, který Vám kromě svých užitných vlastností přinese také radost z práce, a se kterým se určitě neztratíte v davu, pak je tady pro Vás OPTUM, který svým ohromujícím designem, dynamickými křivkami a LED osvětlením udává budoucí vzhled traktorů CASE IH.

OSVĚTLENÍ V ÚHLU 360° PRO BEZSTAROSTNOU PRÁCI V NOCI

Zemědělci musí neustále reagovat na náhlé změny počasí, a proto se také často nevyhnou práci za ztížených světelných podmínek a práci v noci. Proto je kabina traktoru OPTUM vybavena osvětlením v úhlu 360°, které zajišťuje maximální viditelnost pro bezstarostnou práci

JEŠTĚ VĚTŠÍ EFEKTIVITA PRÁCE SE SYSTÉMEM PRECIZNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ AFS

Možnost vybavit traktor automatickým satelitním řízením s přesností RTK na 2,5 cm a celou řadou dalších navigačních systémů zaručuje větší přesnost, úsporu nafty a především pohodlí z bezstarostné práce. Zajímavým řešením pro Vaše podnikání může být také systém telematiky CASE IH AFS Connect, který efektivně vyhodnocuje aktuální provozní data stroje.

STÁHNOUT OFICIÁLNÍ TISKOVOU ZPRÁVU

 

Správný pásový traktor je červený

CASE IH pozval 10 zkušených uživatelů, aby vyzkoušeli a ohodnotili CASE IH Quadtrac 620 a nově představený John Deere 9620RX. Po podrobné prohlídce obou traktorů si každý uživatel uskutečnil zkušební jízdu při rychlosti 8, 10 a 11 km/hod na tvrdém povrchu a na poli s použitím nářadí Ecolo-Tiger 875.

Uživatelé obou značek porovnávali CASE IH Quadtrac 620 a John Deere 9620RX

Podívejte se, jak uživatelé porovnávají CASE IH Steiger Quadtrac 620 a John Deere 9620RX. Uvidíte jejich okamžité reakce a zážitky z jízdy, uslyšíte jejich názory na vzhled a použitelnost obou strojů.

Deset zkušených uživatelů pásových traktorů srovnává Steiger Quadtrac 620 a John Deere 9620RX . Hodnotili vše od kvality jízdy, přes spotřebu paliva až po popis vlastností, které se jim na obou strojích líbí.

Nová generace traktorů PUMA s vyšším výkonem a nižší spotřebou paliva. 1 stroj skladem ihned k dodání u firmy STEMP s.r.o.

Puma 150 Hi-eSCR

 • Motory nové generace Hi-eSCR s vyšším výkonem až 190 koní
 • Nižší spotřeba paliva a systém řešení emisí pouze s SCR (bez EGR a DPF)
 • Nový atraktivní design traktoru s integrovanými LED světlomety
 • Výkonné LED osvětlení s kapacitou 8 x 1000 lm (na přání 1800 lm)
 • Nové typy vysoce komfortních sedadel s vyhříváním ve standardu
 • Nová generace souvraťového managementu HMC 2 s intuitivním ovládáním
 • ECO Semi Powershift převodovka – 40 km/h pouze při 1750 min-1 otáčkách motoru
 • Robustnější, modulární systém zadních etážových závěsů
 • Bezkonkurečně nízké provozní náklady – servisní interval motoru 600 hodin
ZOBRAZIT SPECIFIKACI TRAKTORU

puma150